-
Omrznutí – první pomoc
Když teplota klesne pod nulu a k tomu přijde vítr a vlhkost, není těžké dostat omrzliny. Není možné je podceňovat, protože se stávají skutečným ohrožením našeho zdraví. Mohou také vést k zraněním. Kdy můžeme mluvit o omrzlinách a co znamenají jednotlivé jejich stupně? Jaké jsou zásady první pomoci v takovém případě? Dozvíte se vše z následujícího článku. Zveme k četbě!
-
První pomoc při popáleninách
Tepelné, chemické a elektrické popáleniny, odstupňované podle hloubky poranění, vznikají náhle a mohou mít vážné následky. Znalost základů první pomoci při popáleninách a postupu je zásadní, aby se stav oběti nezhoršil, ale aby se omezily následky popálení.
-
Předlékařská první pomoc při poranění očí
Práce v průmyslových závodech nebo ve stavebnictví vystavuje zaměstnance mnoha nebezpečným situacím, při kterých mohou utrpět újmu na zdraví. Některé z těchto úrazů jsou způsobeny poškozením zraku, například snížením zrakové ostrosti nebo ztrátou zraku (slepotou). U mnoha povolání je obtížné rizika zcela vyloučit, proto se vyplatí používat osobní ochranné pomůcky včetně ochrany očí.
-
Co by měla obsahovat lékárnička?
Lékárnička by neměla chybět v žádné domácnosti, autě ani na pracovišti. Vybavení, které obsahuje, může pomoci zachránit něčí život a zdraví. Co by tedy měla lékárnička obsahovat? Co by v lékárničce v autě, na pracovišti a v domácnosti nemělo chybět? Jak vybrat správné položky, aby lékárnička v případě problému splnila to, co má?
-
První pomoc po pádu z výšky
Pád z výšky je klasifikován jako jedna z nejčastějších příčin vážných nebo smrtelných pracovních úrazů. Samotná práce ve výškách je klasifikována jako zvláště nebezpečná práce, která vyžaduje mimořádná bezpečnostní opatření a používání specializovaného zdravotního a bezpečnostního vybavení, aby byla zajištěna určitá míra bezpečnosti pracovníků. Mezi nejběžnější práce tohoto typu patří práce na lešení, stavebních konstrukcích, stropech nebo žebřících, a ačkoli si to málokdo uvědomuje, za práci ve výšce se považuje každá práce prováděná ve výšce alespoň 1 metr nad úrovní země nebo podlahy. Problematika zajištění pracovišť je však pouze částí bezpečnosti a ochrany zdraví při práci ve výškách - pracovníci by měli být také seznámeni s první pomocí v případě úrazu. Jak by měla vypadat první pomoc v případě pádu z výšky?
-
První pomoc při úrazu elektrickým proudem na staveništi
Mezi značným počtem nebezpečí, která se vyskytují na staveništích, je úraz elektrickým proudem zdaleka jednou z nejnebezpečnějších možných událostí. Právě úraz elektrickým proudem je často příčinou vážných popálenin a zranění, a dokonce i smrtelných nehod. V případě stavebnictví je bohužel obtížné nebezpečí zcela eliminovat odstraněním jeho zdroje - stroje i menší elektromechanická zařízení vyžadují za provozu přístup k napájení. Jak by tedy měla vypadat ochrana před úrazem elektrickým proudem a první pomoc při úrazu elektrickým proudem na staveništi?
-
Jaké lékárničky musí být na pracovišti?
Dobře vybavená lékárnička je jedním ze základních a povinných prvků bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na každém pracovišti. Podle zákoníku práce (konsolidované znění: Sb. zákonů z roku 1998, č. 21, bod 94, v platném znění) a nařízení ministra práce a sociální politiky ze dne 26. 9. 1997 o obecných předpisech o bezpečnosti a hygieně práce (konsolidované znění: Sb. zákonů z roku 2003, č. 169, bod 1650, v platném znění) je vybavení pracoviště řádně vybaveným systémem první pomoci a určení a proškolení příslušných zaměstnanců pro poskytování první pomoci jedním ze základních a povinných prvků bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na každém pracovišti. ve znění pozdějších předpisů), vybavení pracoviště vhodně vybaveným systémem první pomoci a určení a proškolení příslušných zaměstnanců pro poskytování první pomoci je povinností každého zaměstnavatele bez ohledu na charakter činností vykonávaných v jeho zařízení. Zároveň však platí, že každé pracoviště bude mít vzhledem ke svým pracovním podmínkám řadu nestandardních požadavků na vybavení lékárničky první pomoci, které jsou pro něj specifické. Jaké lékárničky musí být na každém pracovišti?
Radzenie Sobie z Oparzeniami
Znajdziesz tu informacje, jak postępować w przypadku oparzeń – od tych powierzchownych po bardziej poważne, wymagające natychmiastowej reakcji i profesjonalnej pomocy medycznej.
Urazy Oczu
Dowiedz się, jakie działania podjąć w przypadku urazów oczu – zarówno tych wynikających z ekspozycji na szkodliwe substancje, jak i mechanicznych uszkodzeń.
Zawartość Apteczki Pierwszej Pomocy
Poznaj kluczowe elementy, jakie powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy w miejscu pracy, aby była skuteczna w różnorodnych sytuacjach awaryjnych.
Pomoc przy Porażeniach Prądem
Zapoznaj się z procedurami postępowania w przypadku porażenia prądem, które mogą być kluczowe dla bezpieczeństwa i zdrowia poszkodowanego.